EKİBİMİZİN MESAJI

Erciyes Üniversitesi 1978 yılında kurulmuş olan ve günümüze kadar sürekli gelişme gösteren anadolunun en seçkin üniversitelerinden biridir. 2017 yılında aldığımız Araştırma Üniversitesi ünvanını  2020  yılında  da  taşıyor  olmanın  gururu  ve  bilinci  ile  üniversitelerin  sıralama sistemlerinde daha yukarılara çıkabilmenin gayreti içerisindeyiz. Kurumsal kimliğimizi sürekli etkileşim ve bağlılıkla sağlamak ve daha yaşanılabilir bir dünya ve kampüs  için  sürekli  gelişim  gösterme  hedefini  koymaktayız.  Bu  hedefle,  çevresel sürdürülebilirlik alanında mevcut altyapımız ve sistemimizi koruyarak özellikle sıfır atık, enerji verimliliği, ulaşım ve diğer alanlarda her yıl yeni bir kilometre taşı koymak için çalışmalar yürütüyoruz.
Geçtiğimiz  yıl,  özellikle  sıfır  atık  sisteminin  kurulması  ve  bahar  şenliğinde  bu  sistemin tanıtılması  ile  atıklar  alanında  hem  idari  ve  akademik personel,  hem  de  öğrenci arkadaşlarımızın  çevresel  bilincini  artırdığımızı  söyleyebiliriz.Üniversitemizin  enerji  verimli binaları, kampüs içi yeşil alanları, bisiklet ve ring hizmetleri ve mensuplarımızın çevre koruma bilinci ile örnek bir kampüs oluşturduğumuzu düşünüyoruz.
Bu yıldan itibaren ise Erciyes Üniversitesi olarak çevresel sürdürülebilirlik raporunu her yıl yayınlayarak  bir  sonraki  yıl  için  yeni  hedefler  koyacağız. Çevresel  sürdürülebilirlik sıralamalarından “Green Metric” ve “Times Higher Education, Sustainable Development Goals” için de yeni planlamaların ve projelerin arefesindeyiz. Bu ilhamla, gelecek nesiller için daha yeşil bir kampüs oluşturmayı benimsemiş bulunuyoruz.

ERÜ Yeşil Kampüs Ekibi