Erciyes Teknopark’da Geleceğe Nefes Fidanları Toprakla Buluşturuldu

Geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Geleceğe Nefes fidan dikme kampanyası bu yılda 11 Kasım saat 11.11’de gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında Erciyes Teknopark tarafından fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ağaç dikme kampanyası çerçevesinde Erciyes Teknopark Yerleşkesinde Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, Genel Sekreterimiz Murat Yenisu ile Erciyes Teknopark Genel Müdürü Serhat Dalkılıç ile çok sayıda personel fidan dikti.

Ekinlikte konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, ağaçlandırmanın önemine dikkat çekti.

Rektörümüz Çalış, Ağaç geleceğimiz için çok önemlidir. Hem bizler, hem de gelecek nesillerimiz için ağaçlandırma çalışmalarının da ayrı bir önemi bulunmaktadır. Özellikle nesillerimiz için ağaçlarımız nefes olacaktır. Gelecek nesillere bırakacağımız en önemli miraslardan biri de ağaçlarımızdır. Bir ağaç kesme ile bir cana kıyma aynı anlama gelmektedir. O yüzden geleceğimiz için ağaçlarımıza ve ormanlarımıza sahip çıkmamız gerekmektedir. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz  diye konuştu.

Erciyes yeşil kampüs etkinliği, çok sayıda fidanın toprakla buluşturulmasının ardından sona erdi.


 https://www.youtube.com/watch?v=g1dLNOEKUxs&feature=youtu.be
Haber Videosu İçin Tıklayınız.